DaivaJoga.lv

Uz tikšanos nodarbībās!

Datums: 15 Nov 2020
Laiks: 19:00 - 20:30

Apziņas paplašināšanas praktiskās nodarbības. Šis ir nodarbību cikls, kurā uzsvars tiek likts uz praktiskās pieredzes gūšanu un pārrunāšanu.

Tantra jogu apguvu Indijā Mukta Tantra Yoga skolā Starptautiskās Jogas Alianses reģistrēta pasniedzēja pavadībā, kurš Tantra jogu ir praktizējis visu savu dzīvi. Mūsu apmācība galvenokārt balstījās uz praktiskās pieredzes gūšanu un tikai tad, kad bija izkopta spēcīga jogas asanu un meditāciju bāze, tam sekoja teorija un skolotāju apmācības, pēcāk arī skolotāju prakse. Šādā praktiskā ceļā es ieraudzīju, cik daudz laika mēs dzīvē izšķiežam vācot intelektuālas zināšanas par garīgām un praktiskām lietām. Zināšanas, par kurām daudz diskutējam, bet praksē visbiežāk tā arī neiepazīstam, zināšanas, kuras mums izrādās nevajadzīgas un nepiemērotas, kā rezultātā, mēs atkal griežamies pa apli un meklējam vēl un vēl. Tantra jogas prakse man iemācīja, vispirms apstāties un atpazīt sevi, nebaidīties no sevis, nekaunēties no sevis. Atrast to, kas sev patiesi ir vajadzīgs neatkarīgi no apkārtējās vides un cilvēkiem, un tad uz šādas praktiskas platformas būvēt spēcīgu būvi ar sienām un jumtiem, kas izturēs dzīves pārbaudījumus.

Tantra joga mums māca pret visu, kas dzīvē nāk pretī, izturēties kā pret instrumentu garīgās izaugsmes ceļā  gan apziņas paplašināšanai, gan virsapziņas aizsniegšanai. Šajā nodarbību ciklā mēs šādi mācāmies izmantot un iepazīt savu ķermeni, balsi, elpu un iztēli – kā instrumentus, lai ietu dziļākos apziņas stāvokļos, atrastu ceļu mājup pie sevis, atpazītu savu patieso būtību, kas paslēpta aiz dzīves laikā uzaudzētajiem personības slāņiem. Tikai atpazīstot sevi mēs varam uzzināt, kas mēs esam un kādi ir mūsu augstākie dzīves uzdevumi. Tādēļ mēs mācamies atpazīt maldus, nepatiesības par sevi, sabiedrības uzliktus iegrožojumus un mizojam tos nost no sevis kā sīpola mizas. Mācāmies lietot visas savas sajūtas, un pat visnekomfortablākajās situācijās būt klāt ar sevi, nebēgot no šķietami neērtām sajūtām. Mācamies palaist vaļā asumu, ieaudzinātu stingumu, mācamies atrast spēku vieglumā, pacietībā un maigumā. Mācāmies izturēties pret savu ķermeni kā pret templi, jo arī tas ir daļa no visa. Mācamies saplūst ar visu, lai sajustu sevi kā visa daļu. Darbojamies uz tukšumu un dziļumu, uz vienoto apziņu.

Šajā kursā galvenokārt darbojamies praktiski, izpildam dažādas tantriskās meditāciju tehnikas, elpošanas prakses, turam jogas asanas, procesa laikā elpojot, lietojot iztēli un skandējot čakru sēklas mantras. Meklējam katram vispiemērotāko ceļu atpakaļ pie sevis. Mācamies atraut sevi no nākotnes, pagātnes, pārvērst ārējos uzmanības novērsējus par instrumentiem savā ceļā, mācamies atpazīt savu būtību, patieso esību. Mācamies strādāt ar sevi, ieklausīties sevī un sajust, kas tad patiesībā ir tas, ko mums vajag. Mācamies atslābināties savā ķermenī un sajusties kā mājās.

Šis kurss pēcāk arī ikdienā palīdzēs apstāties un saskatīt situācijas bez liekām drāmām un emocijām,
apzināt savus esošos resursus, un ļaut tos izmantot pilnīgāk un patiesāk. Ar vienkāršiem darba
rīkiem katrs savā dzīves ritenī varēs praktizēt atgriezties sevī pirms maldīgi reaģēt uz apkārtnotiekošo.

Nodarbību laikā labus rezultātus gūs gan cilvēki bez iepriekšējas jogas asanu un teorijas pieredzes, gan tie, kuri ikdienā praktizē jogu un jūt, ka ir gatavi iet dziļāk praksē.

 

Pieteikšanās TIKAI zvanot vai rakstot īsziņu uz mob.tel.nr.+371 27 882 681

  • "Daiva joga" studija atrodas Rīgā netālu no centra , A.Čaka ielā 104/3, telefons 27882681, vārtu kods 159A