DaivaJoga.lv

Uz tikšanos nodarbībās!

Pagarini savu vasaru jogas nometnē saulainajā Gruzijā no 23. līdz 30.septembrim!!!

Comments Off
komentāri

Studija “Daiva Joga” Tev piedāvā īpašu iespēju nelielā grupā izbaudīt viesmīlīgās zemes svētību un labvēlību, praktizējot jogu vienā no skaistākajiem Kaukāza kalnu reģioniem un iespēju doties svētceļojumā uz Gruzijas klosteriem un tempļiem.
Nometnes laikā dzīvosim nelielā viesu namā Rača Lečhumi, Lejassvanetijas reģionā, kurš lepojas ar neaprakstāmi skaistiem dabas skatiem – sniegotām virsotnēm, majestātiskiem ūdenskritumiem, apbrīnojami būvētiem seniem tempļiem, kalnu ceļiem un auglīgām ielejām. No viesu nama verandas paveras acis veldzējošs skats uz vīnogulāju laukiem un svēto Hvamli kalnu. Katru rītu iesāksim ar Hatha jogas praksi, veltīsim laiku meditācijām dabā, apmeklēsim svētvietas, klosterus, dabas apskates objektus un vakarā palutināsim sevi ar Yin jogas praksi un sevi izzinošiem semināriem. Visu ceļojuma laiku mūs pavadīs vietējais gids, kurš rūpēsies par mūsu labsajūtu un drošību. Baudīsim autentisku gruzīnu virtuvi un vietējo augļu bagātību.

Nometnes norise:
1.diena (23.septembris, 2018)
Ierašanās Kutaisi, brokastis. Īsa ekskursija pilsētā, tirgus apmeklējums.
Gelati klostera apmeklējums (12. gs.). Klosteris, saukts arī par “Otro Jeruzalemi”, ir viens no nozīmīgākajiem kultūras un reliģijas centriem Gruzijā. Šeit tika dibināta pirmā akadēmija, kurā darbojās slaveni Gruzijas zinātnieki un filosofi.
Motsameta klostera apmeklējums (11.gs) – nelielais klosteris atrodas ainaviskā vietā upes krastā ar skatu uz pilsētu un Hvamli kalnu. Klosterī glabājas svēto relikvijas, kas pazīstamas ar brīnumainu spēju piepildīt patiesas vēlēšanās.
Pārbrauciens uz viesu namu Lečhumi kalnu reģionā. Iekārtošanās istabiņās. Vakariņas. Nometnes ieskaņa.

2.diena (24.septembris)
Rīta prakse – Hatha joga Sarmītes Brūveres (Surjadži) vadībā.
Brokastis, brīvais laiks.
Pārgājiens pa kalnu takām, tuvējās apkārtnes iepazīšana, iejušanās. Ciemats Koreniši atrodas 1000 metrus virs jūras līmeņa svētā kalna Hvamli pakājē. No ciemata uz tuvējo apkārtni ved vairākas skaistas kalnu takas, kuras izvijas cauri mežam un izved skaistā kalnu norā ar skatu uz netālo Tviši ciemu un to ieskaujošām kalnu grēdām. Dosimies izpētīt un iepazīt vietējās ainavas, tāpēc vēlams nodrošināties ar ērtiem apaviem staigāšanai. Pēc atgriešanās no pastaigas – pusdienas un vakara nodarbība: Yin jogas prakse Sarmītes vadībā.
Vakariņas. Vakarēšana uz viesu nama verandas, sarunas, dalīšanās sajūtās un iespaidos.

3.diena (25.septembris)
Rīta prakse – Hatha joga Sarmītes Brūveres (Surjadži) vadībā.
Brokastis, brīvais laiks.
Izbraukums uz mazu, skaistu ciematiņu Tviši, Tsageri rajonā, vairāku ūdenskritumu apskate, pikniks un ainavas baudīšana uz Goni kalna. Goni kalnam raksturīgas skaistas, ziedošas pļavas, ganu būdiņas un plaša panorāma ar kalnu skatiem, kas ir ļoti piemērota vieta meditācijai. Nesteidzīga būšana dabā un ainavā, sevis kā dabas daļas apzināšanās.
Atgriešanās viesu namā. Vakara nodarbība: “Ar ko sākas mīlestība?” Seminārā runāsim un darbosimies praktiski, lai apzinātos uzvedības un attieksmes modeļus, pēc kuriem veidojam attiecības savā dzīvē – ar sevi un saviem tuvākajiem. Pētīsim paši savus resursus, kas ir avots mīlestības plūsmai dzīvē, apzināsimies robežas, kas atdala vai vieno mūsu pasaules un ir par pamatu cieņpilnu un mīlošu attiecību esamībai. (Līga Mellupa (Prema Lakshmi))
Vakariņas un vakarēšana 

4.diena (26.septembris)
Rīta prakse – Hatha joga Sarmītes Brūveres (Surjadži) vadībā.
Brokastis.
Šodien dosimies uz Nakuraleshi. Ceļš vīsies tieši augšup kalnos, cauri Gviriši ciematam. Pa ceļam apskatīsim Gviriši ūdenskritumu un pēc īsa brīža nonāksim vietā, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz rietumu Gruzijas un Kaukāza augstākajām virsotnēm. Šeit nesteidzīgi veltīsim laiku sev un meditācijai par mīlestību. Mīlestība rodas meditācijas rezultātā. Mīlestība ir garīgās izaugsmes sastāvdaļa.
Apmeklēsim Sv. Georga baznīcu (16.gs), kurā var skatīt unikālus un autentiskus sienas gleznojumus, turklāt blakus baznīcai atrodas milzīga, sena liepa, kuras dobumā iebūvēti baznīcas zvani. Pusdienās baudīsim autentisku gruzīnu virtuvi pie vietējiem ciemata iedzīvotājiem.
Atgriešanās viesu namā, vakariņas un vakarēšana 

5.diena (27.septembris)
Rīta prakse – Hatha joga Sarmītes Brūveres (Surjadži) vadībā.
Brokastis.
Dosimies uz Kulbaki rajonu, kur mežu un kalnu ieskāvumā atrodas foreļu audzētava un viesu nams. Pa ceļam baudīsim ainavu, iebrauksim mazā kafijas tirgotavā nobaudīt aromātisku kafiju un pārmīt vārdus ar vietējiem tirgotājiem. Ierodoties Kulbaki, mūs sagaidīs vizināšanās ar laivu un svaigi ceptas foreles. Tālāk dosimies uz Sludinātāja Maksima klosteri un baznīcu kalnos, kur varēsim nobaudīt vietējo zemnieku ražoto produkciju – sulguni sieru un vīnu.
Atgriešanās viesu namā. Gruzīnu virtuves meistarklase mājasmātes vadībā, iespēja pašam pagatavot puri, hačapuri, hinkali vai cvistari – tas būs aizraujošs un neaizmirstams piedzīvojums! 

6.diena (28.septembris)
Rīta prakse – Hatha joga Sarmītes Brūveres (Surjadži) vadībā.
Brokastis.
Visu dienu pavadīsim izbraukumā uz skaistākajām vietām Ambrolauri apkārtnē un iepazīstot Rača reģionu, kas robežojas ar Svaneti un Kaukāza kalnu grēdām. Apmeklēsim Nikortsminda Sv. Nikolaja katedrāli (11.gs.), kas ir viens no svarīgākajiem viduslaiku Gruzijas arhitektūras pieminekļiem. Greznā apdare un rotājumi padara šo katedrāli par vienu no izcilākajiem Gruzijas arhitektūras piemēriem.
Atgriešanās viesu namā, vakariņas un vakarēšana 

7.diena (29.septembris)
Brokastis. Atvadas no mājīgā viesu nama, pārbrauciens uz Kutaisi. Tirgus apmeklējums, kur varēsim iepirkt mājup vešanai daudzveidīgas garšvielas, Čurčellu (valriekstu-vīnogu sulas kārums), sveces, baznīcas eļļas un suvenīrus.
Pārbrauciens uz Martvili un Samegrelo reģionu. Martvili klostera un tempļa apmeklējums. Senos laikos šeit atradās sens un svēts ozols, kuru pielūdza kā auglības un labklājības simbolu. Sākotnēji baznīca tika uzbūvēta 7. gadsimta beigās uz vecā ozola saknēm un tika nosaukta par godu svētajam Andrejam, kurš veltīja savu dzīvi kalpošanai.
Martvili Kanjona apmeklējums, vizināšanās ar laivu un pastaigu takas. Kaghu ūdenskritums. Vakariņas autentiskā gruzīnu restorānā.
Atgriešanās Kutaisi. Bagrati katedrāles apmeklējums. Pastaiga vecpilsētā, vīna degustācija.
8.diena (30.septembris)
No rīta lidojums mājup.

Nometnes izmaksas:
550 eiro + aviobiļete (apmēram 300 eur).
Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 12.
Cenā iekļauts:
Visas nodarbības nometnes laikā, visi transporta pakalpojumi Gruzijā, dzīvošana viesu namā, viesnīca Kutaisi, trīsreizēja ēdināšana nometnes laikā, vietējā gida pakalpojumi, visi apskates objekti, ekskursijas.
Cenā nav iekļauta apdrošināšana un ēdienreizes Kutaisi un Martvili.
Pieteikšanās nometnei, zvanot vai rakstot Līgai: +371 29338614; liga.mellupa@gmail.com vai info@daivajoga.lv

 

20429899_1599647253390527_1923869809060032500_n

  • "Daiva joga" studija atrodas Rīgā netālu no centra , A.Čaka ielā 104/3, telefons 27882681, vārtu kods 159A